MFK ZVOLEN - MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 3:1 (2:0)

Góly: 6. Onuoha, 31. Úradník, 46. Rák – 85. Laura

Karty: 30. Nosko, 33. Onuoha, 66. Svetlík, 83. Kollár, 90. Urgela – 20. Pečarka, 45+4. Prytykovskyi ČK, 64. Shudeiwa, 90. Bobček

MFK Zvolen: Krejčí – Prikryl, Nosko, Gaško – Bača, Snitka (C) (82. Kollár) – Köröš (75. Urgela), Solivajs, Úradník (70. Šmatlák) – Onuoha (46. Svetlík), Rák (70. Sučák)

Náhradníci: Kúdelčík, Kollár, Michaleje, Šmatlák, Šteiniger, Sučák, Svetlík, Telúch, Urgela

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Húska – Pečarka, Voško (59. Mráz), Prytykovskyi, Marek (40. Macejko) – Capko, Gerát, Staš (59. Jamonts) – Laura, Bartoš (C) (69. Bobček), Shudeiwa

Náhradníci: Kuchynskyi, Bobček, Jamonts, Jurčo, Macejko, Mráz

Tréner: Ľuboš Reiter

Rozhodcovia: Benedik – Bobko, Poracký

Diváci: 453

Vo Zvolene sa zápas 5. kola MONACObet ligy skončil víťazstvom domáceho tímu 3:1.

Hneď v 1. minúte sa napriahol k strele spoza šestnástky Staš a vôbec to nebol zlý pokus, jeho projektil musel vytesniť domáci brankár Krejčí na rohový kop. Zo svojej prvej väčšej šance naopak udrel Zvolen. V 6. minúte sa po centri od Gaška hlavou presadil Onuoha, 1:0. V 12. minúte ohrozil strelou nášho brankára opäť aktívny Onuoha, ale jeho pokus Húska vytlačil. V 31. minúte naštartoval motory domáci Rák, ktorý zoči-voči Húskovi ešte neuspel, ale z následnej dorážky sa už Úradník nemýlil, 2:0. V 39. minúte si to Bartoš pripravil na strelu, ale tá nebola natoľko nebezpečná, aby výraznejšie ohrozila domáceho brankára. V nadstavenom čase prvého polčasu potom prišli dva kľúčové momenty, tým prvým bol neuznaný gól Pečarku, pred ktorým si rozhodcovia všimli ofsajd. Druhý prišiel chvíľu na to, keď bol po súboji medzi domácim Onuohaom a našim Prytykovskyim vylúčený práve náš hráč a tak sme do šatní odchádzali za stavu 2:0 a o jedného hráča v poli menej.

Druhý polčas nemohol začať pre náš tím horšie. Hneď v 46. minúte sa Rák rútil sám na bránku a zvýšil na 3:0. V 71. minúte to vyskúšal striedajúci Jamonts, ktorý ale veľmi neprevetral rukavice Krejčího. V 84. minúte sa ale Laurovi podarilo skóre zápasu aspoň trochu korigovať na konečných 3:1.

Najbližšie nás čaká vonkajší zápas proti ŠK Belá v rámci 2. kola Slovnaft Cupu, ktorý odohráme už v stredu (28.8.), s výkopom od 17:00. Následne v sobotu (31.8.), s výkopom od 19:00 privítame doma FC ViOn Zlaté Moravce.

Permanentky v predaji

Spúšťame predaj permanentiek na novú sezónu 2024/2025!
Darujte 2% z daní 1176 23.02.2023 18:00

Darujte 2% z daní

Darujte nám 2% z vašich daní a podporte tým našu mládež, pretože na výchove mladých futbalistov a futbalistiek nám záleží. Dokumenty na darovanie vašich daní nájdete v článku.
Vyšla kniha o hernom systéme mládeže 8666 22.07.2013 02:30:00

Vyšla kniha o hernom systéme mládeže

Kniha „Herný systém 4-3-3 v družstvách mládeže“ je dostupná v elektronickej verzii ako E-kniha (PDF formát) a bude dostupná aj v tlačenej podobe (do polovice mesiaca august).
Cenník prenájmu športovísk 19981 16.02.2012 15:17:23

Cenník prenájmu športovísk

Prinášame vám cenník za prenájom ihriska s umelou trávou i volejbalového ihriska v areáli Mestského futbalového klubu Tatran.
Zapíšte svoje deti do MFK Tatran 12371 03.12.2011 06:00:00

Zapíšte svoje deti do MFK Tatran

Príďte sa pozrieť na tréningy či zápasy našich družstiev prípravky. Nábor futbalových talentov do prípraviek prebieha celoročne. Jednotlivé prípravky budú doplňované priebežne v priebehu celého roka. Kde nás nájdete?
Kniha - Vzkriesenie Mikulášského futbalu 8841 01.11.2011 14:00